V prvé řadě jsem byl vždycky člověk, který neměl rád nudu, rutinu a věci, co nemají smysl. Když mě něco nebavilo, nebo jsem tomu nedůvěřoval, rychle se to projevilo nejen na mé náladě, ale i na výsledku. O to víc jsem si užíval pocit z úspěchu a dobře odvedené práce, pokud jsem se opravdu dokázal nadchnout.

Naštěstí jsem díky svým předchozím pracovním zkušenostem rychle eliminoval nejen profese, ale i typy firem, kde bych nerad strávil kariéru. Díky souhře náhod, inspiraci od ostatních a především silné vůli :-) jsem začal pracovat v personální agentuře.

Asi jako pro každého, kdo v tomto businessu začíná od nuly, to byl křest ohněm v tom nejlepším slova smyslu. Agentura obvykle produkuje dva typy lidí – ty, kteří už nikdy nechtějí dělat recruitment a ty, kteří ho chtějí dělat jinde a lépe. Naštěstí jsem byl ta druhá možnost.

IMG_4566vvv

co dělám a proč IT

Oborové zařazení jsem dostal náhodou a vůbec to nebylo špatně, i když IT recruitment má svoje specifika a je právem považován za nejprogresivnější náborovou disciplínu. Pokrok sebou nese i vysoké nároky, ale kde jinde potom dává úloha recruitera smysl.

Na IT mě baví lidi, kteří se věnují hlavně vývoji her, oživování smysluplného HW a vůbec aplikacím, co mají nápad. Vždycky mě také bavily pozice spojené se správou sítě a serverů.

Rád spolupracuji nejen s firmami, ale hlavně s lidmi uvnitř firem, protože jsou to právě lidé, kteří dávají logu nebo značce obsah a život. Vždy se mi nejlíp spolupracovalo s někým, kdo mě má uloženého v telefonu, věří mi a dokáže mi poskytnout všechny informace, které ke své práci potřebuji. Je fajn vracet v dnešní přetechnizované době do náboru život.

volný čas

Ve volném čase se věnuji především fitness (rekreační cvičení s pozitivním dopadem především na hlavu:)) a hraním PC her (FPS, RPG, trochu závodní a pár strategií). Jsem taky fanda motorů, hlavně těch italských (Alfa Romeo, Ducati), což mě přivedlo ke členství ve stejně zaměřených komunitách. Řídit auto nebo motorku mě neskutečně baví.

Z filmů mám rád fantasy/sci-fi (hlavně Star Wars) a komedie s Willem Ferrellem.

kdo a co mě inspiruje

Inspirací mi vždy byli především rodiče a každý, kdo si dokáže jít za svým snem.

současnost

Stále se věnuji recruitmentu, ovšem nyní v rámci Wolf Hunt. Lokální headhunterské kanceláři, kterou jsme s kolegou Ivarem Mesenským založili (www.wolfhunt.cz).